Dookoła Polski z Bogiem

numer 1848 - 10.10.2017Polska

KOŚCIÓŁ Droga Pielgrzymów MiłosierdziaPół roku szli pielgrzymką wzdłuż granic Polski, pokonując 3511 km. Modlili się na różańcu aż do 7 października, kiedy do granic kraju z modlitwą wyszło prawie milion Polaków. Pielgrzymi Miłosierdzia – niewielka wspólnota ludzi, których Pan Bóg wyciągnął z głębokich ciemności grzechu.

Sami mówią o sobie, że Pan Bóg wybaczył im bardzo dużo. Dlatego dziś mają dla Niego ogromną wdzięczność. Roman Zięba, był przemytnikiem w Azji, Wojtek Jakowiec gangsterem z grupy Marka M. ps. Oczko, Marek Sidło odsiadywał wyrok za zabójstwo, Ireneusz Ziółkowski 12 lat więzienia za rozboje. To tylko niektórzy z Pielgrzymów Miłosierdzia.

– Jesteśmy wspólnotą, która modli się nogami o ocalenie i miłosierdzie dla Polski i dla świata – mówi Roman Zięba. – Chodzimy do miejsc, które szczególnie potrzebują modlitwy. Ale modlimy się także dziękczynnie za nasze nawrócenie, bo jesteśmy ludźmi, którzy zostali uratowani przez Jezusa i obdarzeni szczególną łaską. Ta łaska przyszła w ciemności, w zniewoleniach, narkotykach, więzieniach. I od lat chodzimy po świecie, żeby dziękować Bogu za nasze ocalenie – wyjaśnia Zięba.

Odbyli wiele pielgrzymek. Od lat błogosławi im w pielgrzymowaniu ks. bp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieńskizawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się