fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Trocinami w ministra środowiska

numer 1848 - 10.10.2017Polska

PRZYRODA Międzynarodowa konferencja o lasach w Warszawie

Wczoraj w Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja Las 2017, która jest wspólną sesją Komitetu ds. Lasów i Przemysłu Drzewnego Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ-etu oraz Europejskiej Komisji ds. Leśnictwa FAO. To wydarzenie jest nie w smak ekoterrorystom, którzy postanowili zaatakować gospodarza spotkania – ministra Jana Szyszkę. Obsypali go trocinami. 

Szef resortu środowiska to jeden z najczęściej atakowanych ministrów obecnego rządu. Dwukrotnie włamywano się do prowadzonej przez niego stacji badawczej D&B w Tucznie. Za pierwszym razem ktoś włamał się do środka, ukradł wiszące na ścianach poroża, a w stół wbił zakrwawioną siekierę. Za drugim razem popodcinane zostały drzewa na działce ministra. 

Tym razem po raz pierwszy zaatakowano fizycznie ministra. Aktywiści ­Greenpeace’u obsypali go trocinami. Miał to być wyraz sprzeciwu wobec działań Lasów Państwowych w Puszczy Białowieskiej, które zmierzają do ograniczenia tam gradacji kornika. – Kiedy brakuje argumentów merytorycznych, Greenpeace narusza nietykalność ministra konstytucyjnego – skomentował sytuację Aleksander Brzózka, rzecznik resortu środowiska.

Mimo incydentu konferencja rozpoczęła się bez przeszkódzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się