Kaczyński: Na wiosnę wszystko będzie jasne

numer 1849 - 11.10.2017Polska

PAMIĘĆ 90. miesięcznica katastrofy smoleńskiejWczoraj w całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające 90. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. – Jeśli dziś nasza przyszłość rysuje się dobrze, to można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że nie byłoby tego, co jest dzisiaj bez Lecha Kaczyńskiego – mówił wczoraj Jarosław Kaczyński w Warszawie. 

Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 19 od mszy św. w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich, Ryszarda Kaczorowskiego i pozostałych ofiar katastrofy. Po nabożeństwie w archikatedrze warszawskiej przeszedł Marsz Pamięci. Pod Pałacem Prezydenckim głos zabrał Jarosław Kaczyński. 

– Zawsze, kiedy mówiłem o naszych celach i naszych nadziejach, mówiłem szczerze. Mówiłem z głębokim przekonaniem, że te dobre dni przyjdą. I dziś mogę powiedzieć, że to przekonanie jest mocniejsze niż kiedyś. Dziś jako Polska mamy wiele sukcesów i zbliżamy się do momentu, gdy cele tych marszów będą zrealizowane: upamiętnienie tych, którzy zginęli, upamiętnienie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i prawda o katastrofie smoleńskiej – mówił Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił, pomniki i raporty będą gotowe na wiosnę przyszłego roku. 

Prezes PiS-u przypomniał, dlaczego Lech Kaczyński powinien zostać upamiętniony pomnikiem w stolicy – nie byłoby Polski w obecnym kształcie, bez jego działańzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz, Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się