Mniej sensacji, więcej wrażliwości

numer 1849 - 11.10.2017Polska

SPOŁECZEŃSTWO We wrześniu Polską wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra. Niektóre środowiska postanowiły wykorzystać pogłoski o rzekomym homoseksualizmie chłopca, by uderzyć w konserwatystów. Eksperci nie mają wątpliwości – takie działania szkodzą wszystkim.

Środowiska lewicowe i sympatyzujące z nimi media oraz politycy nie mieli oporów, by wykorzystać tragedię nastolatka i jego rodziny do celów politycznych. Winnych znaleźli od razu – to oczywiście przeciwnicy promocji homoseksualizmu, czyli ludzie konserwatywni, wierzący. Jak stwierdził wówczas ­Paweł Rabiej z Nowoczesnej, śmierć dziecka pokazuje, że wciąż w Polsce mamy problem z tolerancją i akceptacją różnorodności. Zapowiedział też, że jego ugrupowanie złoży wkrótce projekt ustawy o związkach partnerskich.

Relacjom medialnym towarzyszyło dużo emocji, sensacji, ale zabrakło najważniejszego – wrażliwości na tragedię, jaka spotkała chłopca i jego rodzinę. Jak zaznacza w opublikowanym właśnie oświadczeniu działający przy Ministerstwie Zdrowia zespół dszawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się