Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czy to koniec największej dolnośląskiej porodówki?

Dodano: 11/10/2017 - numer 1849 - 11.10.2017
Oficjalnie blok porodowy oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu jest zamknięty od września do 16 października z powodu remontu. Wiadomo jednak, że ze szpitala odeszli lekarze, są problemy ze znalezieniem nowych i dalsze losy porodówki pozostają wielką niewiadomą.  To, że nie uda się uruchomić bloku w terminie, przyznaje już nawet sam dyrektor. – Jak wszystko dobrze pójdzie, oddział zostanie otwarty 1 listopada – mówi prof. Wojciech Witkiewicz. – Proszę nie straszyć pacjentek, robię wszystko, co w mojej mocy, żeby oddział ponownie ruszył – dodaje. Prof. Witkiewicz podkreśla, że remont był konieczny, ale też przyznaje, że brakuje lekarzy do pracy. Intensywnie ich poszukuje, na razie bezskutecznie.
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze