Wniósł ich na trzy tysiące metrów

numer 1850 - 12.10.2017Sport

Mundial 2018 Trzy gole Lionela Messiego uratowały ArgentynęLeo Messi strzelił trzy gole Ekwadorowi i wprowadził swoją drużynę na mistrzostwa świata. A nawet nie wprowadził, ale wniósł na własnych plecach, i to na wysokość trzech tysięcy metrów, na której położona jest stolica Ekwadoru Quito, gdzie Argentyńczycy grali mecz o wszystko.

Wiadomo było, że zakończenie eliminacji w obu Amerykach będzie bardzo ciekawe. Zastanawiano się tylko, kto z wielkich mistrzostwa obejrzy w telewizji. Faworytem była Argentyna. Nieskuteczna, grająca brzydko i defensywnie. O ile naszemu rekordziście Robertowi Lewandowskiemu w strzelaniu goli pomagała cała drużyna, o tyle Messi mógł liczyć tylko na siebie. Ostatni raz w eliminacjach ktoś inny trafił dla Argentyny niemal rok temu (Ángel Di María z Kolumbią w listopadzie 2016 r.). Messi musiał strzelać, rozgrywać, wykonywać stałe fragmenty gry. Największa panika wybuchła w kraju gospodarza – Rosji. Tamtejsze media z niedowierzaniem pisały, że na mundialu może zabraknąć najlepszego piłkarza świata.

W Ekwadorze Messi uspokoił jednak wszystkich zaniepokojonych. Strzelił trzy fantastyczne gole i przypieczętował awans Argentyny. Po meczu prezes jego piłkarskiej federacji płakał i ściskał swoją gwiazdę. 

– Wygraliśmy przekonująco tam, gdzie zwycięstwo jest zawsze trudne, prawie niemożliwe. Całe szczęście, że Messi jest Argentyńczykiem. Pomogliśmy mu zakwalifikować się do mistrzostw świata – powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Jorge Sampaoli, ale chyba się mylił. To nie Argentyna pomogła Messiemu, ale Leo swojej ojczyźnie. 

– To ważny dzień dla całej Argentyny. Nasza drużyna zasłużyła na ten awans – powiedział po meczu Messi. – Wszyscy mieliśmy dzisiaj jeden cel – zwyciężyć. Kiedy zespół jest tak nastawiony, to gra się łatwiejzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się