reklama


Będzie lepiej, niż przewiduje MFW

PROGNOZY \ Kolejna międzynarodowa instytucja docenia polską gospodarkę

numer 1850 - 12.10.2017Gospodarka

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w 2017 r. z 3,4 do 3,8 proc., a w 2018 r. z 3,2 do 3,3 proc. – To realistyczne prognozy – uważa szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. – Polska gospodarka urośnie szybciej, niż prognozuje MFW – twierdzi z kolei jeden z analityków.

Prognoza dla Polski została podwyższona – do 3,8 proc. w 2017 r. i 3,3 proc. w 2018 r. – ze względu na lepszy od oczekiwań wzrost w pierwszej połowie 2017 r. i oczekiwane przyspieszenie w realizacji projektów współfinansowanych przez UE” – napisano w raporcie MFW. Autorzy analizy zmienili również szacunki średniorocznej inflacji w tym roku – ma ona wynieść 1,9 proc. wobec prognozy 2,3 proc. z kwietnia. Przewidywania na 2018 r. pozostały bez zmian na poziomie 2,3 proc. 

– Prognozy są optymistyczne i realistyczne, ponieważ Polska uruchamia potencjał inwestycyjny – tak prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka ze Szkoły Głównej Handlowej, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, skomentowała dla PAP-u korektę w górę przez MFW kwietniowych ocen. – To są bardzo dobre wiadomości, kolejny raz potwierdzające, że międzynarodowe instytucje są skłonne zaniżać prognozy dla Polskizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama