Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Będą podwyżki dla lekarzy rezydentów

numer 1850 - 12.10.2017Polska

ZDROWIE Młodzi lekarze wznawiają protest głodowyPodjęliśmy decyzję, że w 2018 r. pula na wynagrodzenie dla lekarzy rezydentów i stażystów wzrośnie o ponad 40 proc. – poinformowała wczoraj premier Beata Szydło. Wczoraj szefowa rządu spotkała się z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. Młodzi lekarze nie byli jednak zadowoleni z przebiegu rozmów i wznowili protest głodowy.

Dorota Łomicka

Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego premier Beata Szydło poinformowała, że trwają prace nad ustawą, która ma zagwarantować zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do poziomu 6 proc. PKB. – Ta ustawa jest praktycznie przygotowana i myślę, że w najbliższym czasie będzie mogła być również skierowana do uzgodnień rządowych i prac parlamentarnych – powiedziała szefowa rządu.

– Podjęliśmy decyzję, że w 2018 r. pula na wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów i stażystów wzrośnie o ponad 40 proc. w porównaniu z wydatkami realizowanymi przez naszych poprzedników. Na ten cel w 2015 r. przeznaczono 812 mln zł, a w przyszłorocznym budżecie będzie to 1,179 mld zł – zapowiedziała wczoraj premier Szydło.

Premier zadeklarowała też, że do końca 2021 rzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się