Nie tacy starzy piłkarze

numer 1851 - 13.10.2017Sport

MISTRZOSTWA ŚWIATA Pod względem wieku jesteśmy w środku stawki

Po awansie reprezentacji Polski na mundial zewsząd pojawią się głosy, że dla naszych piłkarzy będzie to praktycznie ostatnia szansa odniesienia sukcesu na poważnej międzynarodowej imprezie. Czyżby? Przyjrzeliśmy się składom wszystkich zwycięzców grup z Europy i wcale nie jest z nami tak źle.

Łukasz Fabiański, Jakub Błaszczykowski czy Łukasz Piszczek są już po trzydziestce. W przyszłym roku okrągłe urodziny świętować będą m.in. Kamil Glik, Kamil Grosicki czy Robert Lewandowski. To siła piłkarskiego wieku, ale wcale nie musi oznaczać, że trzon naszej kadry właśnie gra na maksimum swoich możliwości. Co więcej, z tych zawodników po mundialu odpadnie prawdopodobnie tylko Piszczek, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery reprezentacyjnej.

W trzech ostatnich spotkaniach z Kazachstanem, Armenią i Czarnogórą średnia wieku naszej podstawowej jedenastki niewiele przekraczała 28 lat. To tylko odrobinę więcej niż u słynących ze szkolenia młodzieży Hiszpanów, choć trzeba przyznać, że podczas gdy Adam Nawałka skorzystał zaledwie z kilkunastu zawodników, w trzech ostatnich eliminacyjnych próbach w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego zagrało aż 23 piłkarzy. Najstarszy z nich Aritz Aduriz ma już 36 lat, a niewiele młodszy jest Andrés Iniesta. Na rutynę również stawiają niesamowici w tych eliminacjach Belgowiezawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się