Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ambasady zarabiają dla reżimu Kima

Dodano: 13/10/2017 - numer 1851 - 13.10.2017
Kolejne sankcje nałożone na Koreę Płn. przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, USA i UE mają doprowadzić do większej izolacji reżimu Kim Dzong Una i pozbawienia go możliwości pozyskiwania środków na finansowanie programów rakietowych i nuklearnych. ­Gotówka jednak płynie do komunistycznego państwa m.in. dzięki działalności prowadzonej przez placówki dyplomatyczne KRLD za granicą, w tym ambasadę w Polsce. W artykule pt. „Organizowanie przyjęć i sprzedaż krów – ambasady Korei Północnej żebrzą o gotówkę”, który ukazał się 7 października w „The New York Times”, David Segal opisuje, w jaki sposób biznesowa działalność prowadzona przez dyplomatyczne przedstawicielstwa KRLD utrzymuje reżim Kim Dzong Una. Na przykład placówka w Sofii stała się miejscem organizowania przyjęć, sesji zdjęciowych i
     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze