Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Czy powstanie Muzeum Tramwajów?

Dodano: 23/10/2017 - numer 1859 - 23.10.2017
Od lat łódzcy miłośnicy tramwajów marzą o utworzeniu specjalnej placówki poświęconej temu środkowi lokomocji. Obecnie pamiątki związane z tramwajami znajdują się w zajezdni na Brusie oraz w Muzeum MPK przy ul. Wierzbowej. Miejscy urzędnicy prowadzą jednak ciągłe analizy, gdzie i w jaki sposób zaprezentować szerszej publiczności takie eksponaty. – Nie wiemy jeszcze, czy tworzyć nową placówkę muzealną, czy dołączyć ją jako filię do Poleskiego Ośrodka Sztuki, bo on ma najbliżej do Brusa. Miasto może zająć się projektem, a stowarzyszenie dbające o pamiątki związane z tramwajami przygotuje wkład merytoryczny – mówi Dagmara Śmigielska. Niestety rozmowy w tej sprawie trwają już co najmniej od lutego 2016 r. Zdaniem radnego PiS-u Włodzimierza Tomaszewskiego to MPK powinno dla własnej promocji
     

85%
pozostało do przeczytania: 15%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze