​Zagłębie rozbite w Białymstoku

Dodano: 31/10/2017 - numer 1866 - 31.10.2017
W 14. kolejce ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało 1:3 w wyjazdowym spotkaniu z Jagiellonią. Po tej porażce lubinianie zajmują 4. miejsce w tabeli. Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku, co przyniosło efekt już w 2. minucie. Fedor Černych strzelił na bramkę Zagłębia, jego strzał został zablokowany, ale poprawka znalazła już drogę do siatki Martina Polačka. Dolnoślązacy próbowali szybko uzyskać wyrównanie, jednak ani uderzenie Jakuba Świerczoka, ani strzał Bartłomieja Pawłowskiego nie znalazły drogi do siatki. To, co nie udało się piłkarzom gości – wyszło gospodarzom. W 17. minucie Černych ograł na prawym skrzydle L’ubomíra Guldana – zagrał w pole karne, a tam niepilnowany Karol Świderski nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenia. 2:0 po siedemnastu minutach pozwoliło