Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pomoc po wichurze

Dodano: 01/11/2017 - numer 1847 - 09.10.2017
Poszkodowani w wyniku wichur otrzymają pomoc jak najszybciej – zapewnia wojewoda śląski. Dotyczy to głównie mieszkańców uszkodzonych domów. Tych jest w woj. śląskim prawie 50. – Mamy gwarancję pomocy z ministerstwa – powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek. Wielkie szkody już od piątku usuwają strażacy. Szczegóły, które przestawił brygadier Jacek Kleszczewski, śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, pokazują, że po orkanie „Ksawery” w sumie strażacy interweniowali 1700 razy. Wiatr połamał tysiące drzew. Największe szkody są na Podbeskidziu. Wiatr spustoszył m.in. zabytkowy park Habsburgów w Żywcu. Zniszczeniu uległo 20 proc. drzewostanu. – To bardzo dużo – martwi się Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. – Park znalazł się w samym centrum wichury. Szczęście w tej sytuacji
     

80%
pozostało do przeczytania: 20%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze