Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czy willa medyków trafi do prokuratury?

Dodano: 03/11/2017 - numer 1868 - 03.11.2017
Zabytkowa willa Geyera przy ul. Czerwonej 3, w której dziś znajduje się Okręgowa Izba Lekarska, została odzyskana przez rzekomych spadkobierców na podstawie sfałszowanego aktu notarialnego. Tych samych, którzy na mocy tego aktu stali się właścicielami kamienicy przy ul. Wólczańskiej 234a. Wkrótce ta sprawa trafi także do prokuratury. W 1995 r. sąd, któremu okazano fałszywy, bo podpisany przez nieżyjące osoby dokument, zdecydował, że należy oddać jego posiadaczom cały majątek przedwojennych właścicieli. A ci po odzyskaniu nieruchomości w marcu 1997 r. sprzedali willę wraz z ogrodem medykom za 1 mln zł. – Pałacyk był w bardzo złym stanie technicznym i wymagał generalnego remontu. Rewitalizacja zarówno z zewnątrz, jak i wnętrza budynku została przeprowadzona w późniejszych latach pod opieką
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze