Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nowoczesne autobusy dla polskich miast

Dodano: 03/11/2017 - numer 1868 - 03.11.2017
Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych na ulicach Warszawy, Zielonej Góry i Świnoujścia pojawi się 200 nowych autobusów. Szczególnie nas cieszy, że z tych 200 autobusów prawie 180 to pojazdy elektryczne. To oznacza, że plany inwestycyjne samorządów są zgodne z rządowymi zamierzeniami, stawiającymi na rozwój elektromobilności – podkreślił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podczas uroczystości podpisania umów na unijne dofinansowanie projektów transportowych w trzech polskich miastach. Dzięki tym umowom zrealizowane zostanie niemal 20 proc. planu, który zakłada w najbliższych latach wprowadzenie na polskie drogi 1000 autobusów elektrycznych. Łączna wartość inwestycji przewidzianych dla trzech miast to prawie 684 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze