Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Zbliża się Forum Kina Europejskiego

Dodano: 08/11/2017 - numer 1872 - 08.11.2017
Od 23 listopada do 2 grudnia będzie trwało w Łodzi 22. Forum Kina Europejskiego „Cinergia”. Zaplanowano m.in. projekcje około 150 filmów, pokaz mody filmowej, multimedialne widowisko połączone z koncertem muzyki jazzowej Krzysztofa Komedy czy pokazy specjalne. – Będą różne sekcje filmowe. Zaprezentujemy m.in. kino mistrzów, czeski chillout, europejskie kino gatunkowe, łódzką awangardę filmową. Pokażemy filmy z wielkich festiwali z Cannes, Karlowych Warów i Berlina – zapowiada Sławomir Fijałkowski, prezes Stowarzyszenia „Łódź Filmowa”. Będzie także Konkurs Filmów Drugich i Polskich Debiutów. Publiczność obejrzy filmy fabularne, dokumentalne oraz animacje. Przewodniczącym jury został Roman Gutek związany z Warszawskim Festiwalem Filmowym. Z kolei na czele jury oceniającego w konkursie
     

73%
pozostało do przeczytania: 27%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze