Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Kara za wybryki kibiców

Dodano: 08/11/2017 - numer 1872 - 08.11.2017
Częstochowski samorząd rozwiązuje umowę z Rakowem Częstochowa na promocję miasta poprzez sport. Powodem są wybryki niektórych kibiców Rakowa. „Chuligańskie oraz wszelkie inne niewłaściwe zachowanie kibiców klubu Raków Częstochowa podczas meczu z Ruchem Chorzów w dniu 13 października 2017 r. naruszyły dobre imię i pozytywny wizerunek Częstochowy, a także wzbudziły wiele wątpliwości co do możliwości właściwego wykonania przez Klub zapisów ww. umowy” – uzasadnia urząd. Klub nie otrzyma w tym roku 500 tys. zł na promocję miasta. Zgodnie z zapisami umowy miasto jest zmuszone domagać się także kary umownej od klubu w wysokości 100 tys. zł. Stowarzyszenie kibiców Wieczny Raków podkreśla, że włodarze miasta z powodu jednego wydarzenia odbierają klubowi dotację, stosując odpowiedzialność zbiorową
     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze