Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Można podpisać umowę na spalarnię

Dodano: 09/11/2017 - numer 1873 - 09.11.2017
Sąd Okręgowy oddalił skargę firmy, która nie wygrała przetargu na budowę gdańskiej spalarni śmieci. Gdańsk chce do końca roku podpisać umowę z konsorcjum włoskich spółek Astaldi i Termomeccanica Ecologia z francuskim Tiru. Budowa mogłaby się rozpocząć w 2019 r. i zakończyć w 2020 r. Jej koszt to ponad 460 mln zł, roczna eksploatacja obiektu to wydatek niemal 30 mln. Pod koniec lipca miasto wybrało wykonawcę i operatora (na 25 lat) instalacji w dzielnicy Szadółki, niemiecki koncern EEW działający przez spółkę celową ITPOK (Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych). Konkurent EEW decyzję zaskarżył. Włosi uzyskali potwierdzenie większości swoich zarzutów w Krajowej Izbie Odwoławczej. Michał Dzioba, prezes zakładu utylizacyjnego, poinformował pod koniec września, że po
     

83%
pozostało do przeczytania: 17%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze