Skandal przeszkodą w walce o urząd senatora

numer 1875 - 13.11.2017ŚwiatALABAMA Roy Moore, skrajnie prawicowy kandydat Partii Republikańskiej do Senatu USA, został oskarżony o kontakty seksualne z nastolatkami. Po stronie prawnika stanęli dziennikarze, którzy opublikowali informacje mające potwierdzać, że oskarżenia są częścią gry politycznych przeciwników Moore’a z Partii Demokratycznej.

O Moorze zrobiło się głośno m.in. w 2016 r., kiedy jako prezes Sądu Najwyższego Alabamy nakazał urzędnikom tego stanu nie wydawać świadectw o zawarciu małżeństwa parom tej samej płci. Był to sprzeciw wobec decyzji Sądu Najwyższego USA z 2015 r. o ich legalizacji na terenie wszystkich stanów.

Obecnie Moore startuje w wyborach do Senatu, których zwycięzca zajmie miejsce republikanina Jeffa Sessionsa z Alabamy. W prawyborach Partii Republikańskiej Moore’owi udało się pokonać kontrkandydata Luthera Strange’a, chociaż miał on poparcie całej Partii Republikańskiej, prezydenta Donalda Trumpa oraz znacznie większe fundusze na kampanię.

Problemy Moore’a zaczęły się w czwartek, po ujawnieniu przez „Washington Post” oskarżeń trzech kobiet wobec Moore’a. Zarzucają one politykowi, że miał z nimi kontakty seksualne pod koniec lat 70., gdy były jeszcze nastolatkamizawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się