Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Nawałka uszczelnił tyły

numer 1875 - 13.11.2017Sport

Piłka nożna Polska zremisowała z Urugwajem 0:0Polska zremisowała 0:0 w towarzyskim meczu z Urugwajem. Dziś w Gdańsku zagramy kolejny sparing z zespołem spoza Europy – Meksykiem. Kibice nie zobaczą w akcji kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego ani kilku innych graczy pierwszego składu. Wśród nich Artura Boruca, który meczem z Urugwajem pożegnał się z reprezentacją Polski.

W 44. min meczu Boruc opuścił bramkę i został zmieniony przez Łukasza Fabiańskiego. Koledzy z reprezentacji utworzyli dla niego szpaler, a cały stadion podziękował mu owacją na stojąco za 65 meczów i 13 lat gry w koszulce z Orłem Białym.

– Myślałem, że dopadną mnie jakieś spazmy, ale obyło się bez tego. Dałem radę zejść o własnych siłach. To był piękny moment. Mniej więcej tak jak to sobie wyobrażałem. Jestem dumny, że dałem radę zakończyć grę w reprezentacji meczem z czystym kontem. Przez cały dzień towarzyszyło mi dziwne uczucie. Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną. Teraz będę kibicować kolegom przed telewizorem – zapowiedział Boruc.

Przed meczem z Urugwajem wiele było przesłanek, które wskazywały, że powinniśmy obawiać się o wynik tego starcia – graliśmy z rywalem z najwyższej światowej półki, w nowym ustawieniu taktycznym i bez Lewandowskiego. Polska zagrała jednak bardzo dobrze w defensywie, co pozwoliło nam zremisować 0:0. Pięć lat temu w listopadzie 2012 r. Urugwaj przyjechał do Polski po raz pierwszy. Mecz w Gdańsku był jednostronny. Rywale zdominowali nas od pierwszych minut spotkania. Luis Suarez i Edinson Cavani byli nie do upilnowania. Porażka 1:3 była chyba najniższą z możliwych. Teraz jednak mamy rok 2017. Waldemara Fornalika na stanowisku selekcjonera zastąpił Adam Nawałka i każdy, kto oglądał oba mecze, mógł zobaczyć, jaki postęp przez te lata zrobiliśmyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się