Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Minister powołał nowych prezesów

Dodano: 13/11/2017 - numer 1875 - 13.11.2017
Tuż przed weekendem nastąpiły zmiany na stanowiskach kierowniczych w sądach naszego regionu. Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Sprawiedliwości, na stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach powołany został sędzia Witold Mazur. Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Katowicach w miejsce Jacka Gęsiaka został Rafał Stasikowski, naukowiec, autor ok. 40 prac z zakresu administracji, prawa administracyjnego, gospodarczego i publicznego. Zmian dokonano także w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Obowiązki prezesa przestał pełnić Henryk Brzyżkiewicz, w jego miejsce powołano Arkadiusza Cichockiego. Nowi prezesi są także w kilku sądach rejonowych w regionie. Jak informuje resort sprawiedliwości, przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze br. wykazał niską efektywność
     

82%
pozostało do przeczytania: 18%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze