Najczęściej atakują nas Rosjanie

numer 1876 - 14.11.2017Gospodarka

BEZPIECZEŃSTWO Najwięcej cyberataków na Polskę pochodzi z Rosji, Niemiec i ChinW ostatnich sześciu miesiącach Rosja podjęła ponad 2,5 mln prób cyberataków na Polskę. Na drugim miejscu znaleźli się hakerzy z Niemiec, choć z dziesięciokrotnie mniejszym wynikiem – wynika z danych przedstawionych przez firmę F-Secure, dostawcę rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Firma F-Secure informacje dotyczące cyberataków na Polskę przeprowadzonych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy uzyskała dzięki sieci Honeypotów, czyli serwerów, które udają łatwy cel i są przynętą dla cyberprzestępców. Hakerzy atakują je i dzięki temu możliwe jest pozyskanie cennych danych oraz opracowywanie kolejnych metod walki z cyberzagrożeniami.

Z uzyskanych informacji wynika, że cyberataki na Polskę zdecydowanie najczęściej przeprowadzane były z terytorium Rosji. Podejmowano średnio 14,5 tys. prób ataków dziennie. – Analizując źródła ataków płynących do Polski, widzimy, że Rosja utrzymuje się na pierwszym miejscu z dziesięciokrotnie wyższym wynikiem niż Niemcy, które znalazły się na drugim miejscu listy – mówi Leszek Tasiemski, lider Centrum Cyberbezpieczeństwa F-Secure w Poznaniuzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się