​W urzędach skarbowych rusza akcja „Wtorki z JPK”

numer 1876 - 14.11.2017GospodarkaPODATKI W urzędach skarbowych całej Polski odbywa się dzisiaj kolejne szkolenie dla podatników, którzy od 1 stycznia 2018 r. mają obowiązek przekazywania danych o zakupach i sprzedaży w formie jednolitego pliku kontrolnego. 

Akcja resortu finansów i Krajowej Administracji Skarbowej „Wtorki z JPK” będzie jeszcze prowadzona w kolejne wtorki listopada. Ze względu na to, że obowiązek wysyłania elektronicznego JPK VAT będzie dotyczył ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, obrót roczny do 2 mln euro) Ministerstwo Finansów poprzez szkolenia chce pomóc dobrze przygotować się do tego obowiązku. 

Spotkania, które zaplanowano w każdym urzędzie podatkowym, dotyczyć będą tworzenia i wysyłania plików JPK VAT. Z informacji przekazywanych przez urzędy skarbowe wynika, że zainteresowanie podatników tym tematem jest duże. Zdaniem pracowników fiskusa, będzie ono rosło, dlatego też deklarują, że także w późniejszym terminie są gotowi przeprowadzić szkolenia. 

Jak wynika z pierwszego w listopadzie wtorkowego spotkania, przedsiębiorcy zgłaszają obawy związane z nowym obowiązkiem. Proszą więc nie tylko o przekazanie wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej, tj. umiejętności tworzenia i wysyłania plikówzawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się