Konstytucja Biznesu przyjęta przez rząd

numer 1877 - 15.11.2017Gospodarka

PRAWO Zmiany w prawie gospodarczym

We wtorek rząd przyjął Konstytucję Biznesu zakładającą wprowadzenie działalności nierejestrowej, ulg na start dla początkujących przedsiębiorców i powołanie rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, działalność nierejestrowa, ulga na start dla początkujących przedsiębiorców, powołanie rzecznika MŚP, osobna ustawa dla inwestorów zagranicznych – to niektóre założenia Konstytucji.

Konstytucja Biznesu to pakiet pięciu projektów ustaw dotyczących zmian w prawie gospodarczym, ogłoszona przed rokiem podczas Kongresu 590 w Rzeszowie przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Pakiet ten ma poprawić jakość relacji między biznesem a administracją oraz przynieść istotną zmianę w funkcjonowaniu przedsiębiorców.

W skład pakietu wchodzi kilka projektów, z których najobszerniejszy to projekt Prawa przedsiębiorców. Ma  ono ustalać m.in. podstawowe zasady prawne odnoszące się do przedsiębiorców. Mają to być zasady: wolności działalności gospodarczej, „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”, domniemania uczciwości, przyjaznej interpretacji przepisów, rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść przedsiębiorcy, proporcjonalności, a także bezstronności i równego traktowaniazawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się