fot. Witwicki A / Gazeta Polska

Putin knebluje zagraniczne media

numer 1877 - 15.11.2017Świat

ROSJA Agentura Kremla podjudza nastroje w Europie i USA

Rosyjska Duma Państwowa ma głosować dziś nad nowelizacją ustawy medialnej, zakładającą m.in. uznanie przedstawicieli zagranicznych mediów za niepożądanych i cofnięcie im akredytacji na pracę w Rosji. Jednocześnie najbardziej znana międzynarodowa tuba propagandowa Kremla – telewizja Russia Today zarejestrowała się w USA jako „zagraniczny agent”.

Kontrowersyjna ustawa jest już po pierwszym czytaniu w izbie niższej rosyjskiego parlamentu. – Niezbędne poprawki wprowadzimy przed drugim czytaniem ustawy, które planowane jest na środę. Tego dnia odbędzie się prawdopodobnie także trzecie, czyli ostatnie czytanie ustawy – poinformował wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Piotr Tołstoj.

Na mocy znowelizowanych przepisów prezydent, rząd lub zlecony przez niego organ (sąd lub prokuratura) będzie mógł uznać zagraniczne media za przedstawicieli obcej agentury, zagrażającej bezpieczeństwu Rosji. W następstwie takiej decyzji zostanie cofnięta akredytacja przedstawicieli danej redakcji i w konsekwencji zostaną oni wydaleni z Rosji. Nowe przepisy uderzą zwłaszcza w znane międzynarodowe koncerny medialne działające w Rosji, m.in. rozgłośnie Deutsche Welle (Niemcy), Voice of America (USA) czy BBC (Wielka Brytania)zawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się