fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ostatni tydzień na rekonstrukcję

numer 1894 - 05.12.2017Polska

POLITYKA Posłowie PiS-u się mobilizująWedług zapowiedzi z zeszłego tygodnia już w najbliższym czasie mamy poznać zmiany w rządzie. Na ten tydzień wskazywał w piątek wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Posłowie PiS-u otrzymali pouczenie, że muszą się dziś stawić w Sejmie.

Trudno w to uwierzyć, ale już 42 dni trwa dyskusja o ewentualnej rekonstrukcji rządu. Wszystko jednak wskazuje na to, że w tym tygodniu wreszcie spekulacje się zakończą. Jest wiele czynników przemawiających za tym, że do rekonstrukcji dojdzie w ciągu tego tygodnia. Przede wszystkim kalendarz. W tym tygodniu odbędzie się zgromadzenie narodowe. W parlamencie obecni będą zarówno senatorowie, jak i posłowie. Będzie również prezydent Andrzej Duda, który w razie zmian w rządzie może przyjąć ślubowanie od nowych ministrów. To dogodny termin również dlatego, że w przyszłym tygodniu prezydent wylatuje na Ukrainę. Dodatkowo Sejm zajmuje się w tym tygodniu ustawami o SN-ie i KRS-ie.

Ewentualna rekonstrukcja mogłaby więc przykryć niewygodne tematy. PiS jest tego świadomy. Dlatego marszałek Ryszard Terlecki zarządził dyscyplinę frekwencyjną w klubiezawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się