USA ograniczą imigrację

numer 1894 - 05.12.2017Świat

WASZYNGTON Amerykanie wycofali się z prac nad umową ONZ-etuAdministracja Donalda Trumpa wycofała USA z prac nad umową międzynarodową w sprawie uchodźców przygotowywaną przez ONZ. Według oświadczenia strony amerykańskiej proponowana umowa w zbyt dużym stopniu wpłynęłaby na politykę migracyjną USA.

Prace nad umową o uchodźcach rozpoczęto w 2016 r. We wrześniu br. przedstawiciele 193 państw jednogłośnie przyjęli deklarację, że państwa członkowskie będą wspierały uchodźców i imigrantów poprzez zapewnianie im dostępu do rynków pracy i edukacji, walkę z ksenofobią czy pomoc w samym procesie przesiedlania. Według tej deklaracji Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) miała rozpocząć prace nad umową międzynarodową dającą ONZ-etowi większe uprawnienia w zarządzaniu migracją. Umowa ta miała wejść w życie w przyszłym roku i m.in. stworzyć specjalny organ ONZ-etu dbający o dobro uchodźców.

Administracja Trumpa od początku walczy o zaostrzenie amerykańskich praw migracyjnych. Równocześnie ogranicza liczbę przyjmowanych uchodźców. Według medialnych przecieków w przyszłym roku zostanie ona ponownie obniżona do 50 tys. rocznie – najmniej od lat 80zawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się