fot. Wikipedia

Londyn chce zatrzymać Polaków

numer 1894 - 05.12.2017Świat

BREXIT Brytyjczycy za ponownym referendum

Bruksela coraz mocniej naciska na rząd Theresy May ws. warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Tymczasem brytyjskie władze twierdzą, że chcą zatrzymać w kraju europejskich pracowników i podkreślają strategiczne partnerstwo z Polską.

Wczoraj w Brukseli premier Wielkiej Brytanii Theresa May odbyła spotkanie z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem-Claude’em Junckerem. Wizyta była odpowiedzią premier May na ultimatum postawione przez Brukselę w związku z dotychczasowym wolnym przebiegiem negocjacji brexitowych, a podczas rozmowy określono priorytety, na jakich ma się opierać przebieg kolejnej fazy negocjacji zaplanowanej na 14 i 15 grudnia podczas unijnego szczytu. W ubiegłym tygodniu ustalono natomiast, że brytyjski rząd zapłaci unijnym władzom 50 mld euro za opuszczenie szeregów wspólnoty.

Tuż przed spotkaniem premier May przedstawiła mediom priorytety brytyjskiego rządu podczas negocjacji oraz odniosła się do swojej wizyty w Polsce 21 grudnia br. Brytyjska premier zadeklarowała, że jej „pierwszym priorytetem” jest wypracowanie porozumienia dotyczącego praw obywateli, w tym miliona Polaków stale mieszkających na Wyspach.

– Milion polskich obywateli i 30 tyszawartość zablokowana

Autor: Joanna Kowalkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się