Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Jak wykorzystać potencjał Polonii?

numer 1895 - 06.12.2017Gospodarka

DEBATA Projekt Strefy Wolnego Słowa

Polonia stanowi dla Polski wielką wartość. Jednak dotychczas nie w pełni wykorzystywano kapitał polskiej diaspory, zarówno intelektualny, jak i gospodarczy.

O kapitale Polonii i o Polsce jako miejscu do inwestycji dla Polaków i osób pochodzenia polskiego żyjących za granicą dyskutowano na konferencji zorganizowanej przez Radę Gospodarczą Strefy Wolnego Słowa. – Polonia to blisko 20 mln osób mających wiele doświadczeń, cenną wiedzę i kapitał. Dlatego trzeba znaleźć sposoby, by ten potencjał w pełni wykorzystać – powiedział Piotr Hofman, prezes Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa. Rada jest pomysłodawcą projektu „Kapitał Polonii”, którego celem jest dotarcie do środowiska polonijnego i zachęcenie do inwestowania lub podejmowania innych form aktywności gospodarczej w Polsce. – Zainteresowanie przedstawicieli Polonii inwestowaniem w naszym kraju jest bardzo duże. Ale chcieliby działać w warunkach bezpiecznych i współpracować z zaufanym partnerem – powiedział Hofman.

„Kapitał Polonii” jest zgodny z założeniami Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. – Inwestorzy są zainteresowani wchodzeniem do Polski, m.in. ze względu na zmiany, jakie proponuje rządowa strategia gospodarczazawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się