Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​NATO stawia na sojusz z UE

Dodano: 06/12/2017 - numer 1895 - 06.12.2017
BRUKSELA \ Temat zacieśnienia współpracy militarno-operacyjnej między NATO a Unią Europejską zdominował pierwszy dzień posiedzenia szefów dyplomacji państw Sojuszu, które rozpoczęło się wczoraj w Brukseli. Przed rozpoczęciem dwudniowego szczytu szef NATO Jens Stoltenberg przyznał, że już teraz współpraca z Unią Europejską w dziedzinie obronności osiągnęła niespotykany wcześniej poziom. – Nigdy nie współpracowaliśmy tak ściśle i systemowo w tak wielu różnych dziedzinach. Zwiększyliśmy nasze wysiłki, aby przeciwdziałać cyberatakom. Wymieniamy się ostrzeżeniami dotyczącymi ataków i złośliwego oprogramowania. Z kolei w ubiegłym tygodniu UE wzięła udział w jednych z największych na świecie ćwiczeniach koalicji cybernetycznej NATO – wymienił Stoltenberg. Dodał, że w ostatnich miesiącach Sojusz
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze