Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Drzewa pokonają smog?

Dodano: 06/12/2017 - numer 1895 - 06.12.2017
Łódzcy urzędnicy nie zwiększą budżetu przewidzianego na walkę ze smogiem. W 2018 r. przewidziano na ten cel tylko 3 mln zł. Dyrektor biura ds. rewitalizacji Marcin Obijalski uważa nawet, że sama przyroda pokona zanieczyszczenia. – Posadzimy w obszarze rewitalizacji ponad 2 tys. drzew. Do tego w Łodzi ciągle trwa program „Zielone Polesie”. Dodatkowo dzięki remontom w ramach rewitalizacji obszarowej zniknie prawie 2 tys. pieców – zapewnia urzędnik. W przyszłym roku urzędnicy chcą też przeprowadzić w 56 punktach badania dotyczące zanieczyszczenia środowiska. Łącznie będzie to ponad 200 pomiarów.  Jednak zdaniem przewodniczącej komisji ochrony środowiska Rady Miejskiej w Łodzi Marty Grzeszczyk walka o czyste powietrze powinna być dla urzędników priorytetem. – Potrzebne są także większe
     

84%
pozostało do przeczytania: 16%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze