Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Troska o czyste powietrze to powinność katolika

Dodano: 06/12/2017 - numer 1895 - 06.12.2017
„Zanim zostaną wdrożone nowe przepisy czy nowoczesne technologie, powietrze powinno zostać oczyszczone z ludzkiej lekkomyślności, która pozwala na spalanie w piecach: śmieci, odpadów czy plastikowych przedmiotów” – napisali biskupi diecezji wrocławskiej, świdnickiej i legnickiej we wspólnym liście. Tekst zostanie odczytany w parafiach na Dolnym Śląsku.  Hierarchowie podkreślają, że smog nie bierze się ze złych przepisów ani braku odpowiedniej technologii, a walka z nim – jak przekonują – nie polega jedynie na zaostrzaniu kar za naruszanie ustaw i rozporządzeń. „Trzeba sięgnąć do serca człowieka, bo każda nasza decyzja i każdy czyn pociągają za sobą konkretne konsekwencje, a ponieważ jako rodzina ludzka zamieszkujemy wspólny dom, konsekwencje naszych wyborów bardzo szybko do nas
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze