JSW rozwija skrzydła

numer 1896 - 07.12.2017Prawo

Przemysł Inwestycje, wzrost efektywności oraz innowacje kluczem do stabilności i rozwoju spółki

Jastrzębska Spółka Węglowa kończy prace nad długofalową strategią do 2030 r., która zapewni jej optymalny rozwój oraz funkcjonowanie na niestabilnym i dynamicznie zmieniającym się rynku węgla i koksu. Największy producent węgla koksowego w UE do 2030 r. zwiększy produkcję węgla o 20 proc., przy czym najcenniejszy węgiel koksowy ma stanowić od 2020 r. aż 85 proc. wydobycia.

Węgiel koksowy osiąga wyższe ceny niż energetyczny, a popyt na niego zarówno na świecie, jak i w Europie wciąż rośnie, ponieważ stanowi bazę do produkcji stali. Kopalnie JSW wydobywają węgiel z coraz głębszych pokładów, a to wymaga ciągłego inwestowania w nowoczesne technologie i odtwarzanie bazy zasobowej.

– Unia Europejska importuje rocznie ponad 30 mln ton węgla koksowego. Ten cenny surowiec umieściła na liście 27 tzw. surowców krytycznych, a więc mających istotne znaczenie dla gospodarki europejskiej i trudno zastępowalnych. JSW zamierza być kluczowym producentem zaopatrującym europejskich odbiorców w ten surowiec – mówi Daniel Ozon, p.o. prezes JSW. – Prominentni politycy europejscy wielokrotnie podkreślali, że stal w Europie należy do strategicznych produktówzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się