fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Jarosław Kaczyński: Piłsudski to wskrzesiciel Państwa Polskiego

numer 1896 - 07.12.2017Kultura

We wtorek wieczorem w warszawskim teatrze Palladium odbył się koncert galowy z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Patronat nad wydarzeniem objęły „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie” i portal Niezależna.pl. Honorowy patronat miał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Postać wskrzesiciela Państwa Polskiego od zawsze była bardzo bliska zarówno mojemu śp. Bratu, prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jak i mnie osobiście. Nie tylko upatrywaliśmy w nim jedną z najznakomitszych postaci europejskiego życia politycznego pierwszych dekad XX w. oraz najwybitniejszego Polaka – obok św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – ale także uważaliśmy się w jakiejś mierze, rzecz jasna w zasadniczo odmiennych warunkach, za kontynuatorów jego myśli” – napisał w liście do zgromadzonych w teatrze Palladium prezes PiS-u. 

Przemówienie przygotowane specjalnie na tę uroczystość odczytał redaktor naczelny „Codziennej” Tomasz Sakiewicz. „Chciałbym życzyć Państwu wspaniałych wrażeń artystycznych podczas słuchania utworów innego wielkiego Polaka, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić nasz romantyzm i naszą niepodległość” – napisał Jarosław Kaczyńskizawartość zablokowana

Autor: Sylwia Krasnodębska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się