KAS uderza w szarą strefę

numer 1896 - 07.12.2017Gospodarka

FINANSE Zajęto ponad 200 samochodów dostawczych z nielegalnym towarem

Podrabiane artykuły o szacunkowej wartości 60 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas działań kontrolnych przeprowadzonych w ostatni weekend na bazarze w Wólce Kosowskiej pod Warszawą.

Reforma administracji skarbowej daje nowe możliwości walki z przestępczością gospodarczą. Efektem tego jest m.in. znaczące ograniczenie nielegalnego obrotu paliwami, papierosami czy alkoholem. – Uprawnienia, które po wprowadzeniu Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) uzyskały urzędy celno-skarbowe, pozwalają na przeprowadzenie skutecznych działań wymierzonych w czarną i szarą strefę w handlu. Akcja w Wólce Kosowskiej jest początkiem zakrojonych na szeroką skalę działań ­KAS-u, wymierzonych w zorganizowaną przestępczość, jaka od lat tam funkcjonuje – poinformował wczoraj na konferencji Marian Banaś, wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej. – Będziemy się koncentrowali na likwidacji zarówno obrotu nielegalnym towarem, jak i nielegalnego obrotu towarem legalnym, bo z takimi patologiami mamy tam do czynienia – dodał.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej brało udział łącznie okzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się