​Chcieli zabić Theresę May

numer 1896 - 07.12.2017ŚwiatWIELKA BRYTANIA Udaremniono spisek islamistów, którzy chcieli zabić premier Wielkiej Brytanii Theresę May – poinformowała telewizja Sky News. Władze w Londynie na razie nie odniosły się do tych informacji.

Powołując się na własne ustalenia, telewizja Sky News poinformowała, że w zeszłym tygodniu brytyjskie służby bezpieczeństwa aresztowały dwóch mężczyzn: 20-letniego Naaimura Zakariyaha Rahmana z Londynu i 21-letniego Mohammeda Aqiba Imrana z Birmingham, którzy są podejrzewani o to, że chcieli zdetonować materiał wybuchowy na Downing Street, a następnie dokonać ataku na szefową rządu.

Władze w Londynie na razie nie komentują sprawy. W trakcie konferencji prasowej poświęconej omówieniu raportu na temat zagrożenia terrorystycznego w kraju rzecznik premier Theresy May poinformował jedynie, że brytyjski wywiad w ciągu ostatnich 12 miesięcy uniemożliwił przeprowadzenie 9 zamachów terrorystycznych. Szef kontrwywiadu MI5 Andrew Parker powiedział z kolei, że mimo klęski Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku nie można powiedzieć, by na Wyspach zmniejszyło się zagrożenie. Dodał przy tym, że wciąż media społecznościowe są mocno infiltrowane przez dżihadystów, którzy za ich pomocą namawiają do przeprowadzania zamachów w Europiezawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się