fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

„Duma Tuska” zatrzymana przez żandarmerię wojskową

numer 1896 - 07.12.2017Temat Dnia

POLITYKA Śledztwo przeciwko byłemu szefowi SKWWczoraj zatrzymano byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotra Pytla. Były dowódca SKW ma zarzuty przekroczenia uprawnień przez podjęcie współpracy jako funkcjonariusz publiczny ze służbami rosyjskimi bez zgody premiera Donalda Tuska. Taka zgoda jest wymagana przez ustawę o SKW i SWW. Wczoraj politycy PO rzucili się do obrony Pytla, murem za nim stanął też Donald Tusk. 

Pan Pytel został zatrzymany za to, że nie stawił się na przesłuchanie. To żadne działania opresyjne. Pan Pytel twierdził, że ma zwolnienie lekarskie i był w szpitalu, dlatego nie stawił się na przesłuchanie. Prawda jest taka, że nic takiego nie miało miejsca, dlatego został zatrzymany przez żandarmerię wojskową, która ma za zadanie dbanie o dobro postępowania karnego – powiedział wczoraj Telewizji Republika Antoni Macierewicz. 

Jak przypomniano, w grudniu 2016 r. warszawska prokuratura potwierdziła informacje mediów o zarzutach przekroczenia uprawnień, które postawiła byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego – gen. Januszowi Noskowi i jego następcy gen. Piotrowi Pytlowi – oraz oficerowi SKW Krzysztofowi D. Grozi im do trzech lat więzieniazawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się