​Pomoc niejedno ma imię

numer 1896 - 07.12.2017PolskaWOLONTARIAT Okres przedświąteczny jest czasem szczególnego zaangażowania różnych organizacji w niesienie pomocy osobom samotnym, ubogim i potrzebującym. Wolontariat to jednak coś więcej niż okolicznościowy – chociaż bardzo potrzebny – zryw. To też pomoc, którą nie zawsze widać.

Na początku tygodnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Caritas Polska wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotowały poradnik „Wolontariat szkolny”, w którym tłumaczą zasady tej aktywności, wymieniają korzyści i zadania stojące przed młodym wolontariuszem. 

Druga publikacja skierowana jest do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców. „W poradniku znalazły się informacje m.in. o radzie wolontariatu, obowiązkach dyrektora i opiekuna wolontariatu oraz współpracy szkoły z organizacjami pozarządowymi. Broszura zawiera także przykładowy scenariusz zajęć oraz ćwiczenia dla uczniów różnych grup wiekowych. Poradnik ma zachęcić młodych ludzi do aktywności wolontariackiej i przedstawia korzyści płynące z angażowania się w tę formę pomocy innym” – informuje MEN.

Młodzież chce i lubi pomagać innymzawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się