Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rosnieft podbija Amerykę Południową

Dodano: 19/12/2017 - numer 1906 - 19.12.2017
CARACAS \ Rosyjski koncern petrochemiczny Rosnieft przejął prawa do eksploatacji wenezuelskich złóż gazu ziemnego i przez kolejne 30 lat będzie decydował o eksporcie surowca. Dyrektor generalny rosyjskiej spółki odwiedził również Hawanę, z którą negocjowane są następne kontrakty. W sobotę prezydent Wenezueli Nicolás Maduro podjął w nadmorskim mieście Maiquetia Igora Sieczina, dyrektora generalnego rosyjskiego państwowego koncernu  Rosnieft. W obecności wenezuelskiego ministra ds. przemysłu paliwowego i jednocześnie dyrektora państwowej spółki sektora paliwowego PDVSA Manuela Quevedo podpisano umowę dotyczącą inwestycji w przemysł wydobywczy oraz eksploatacji wenezuelskich złóż gazu ziemnego. Na mocy porozumienia przez kolejne 30 lat grupa Rosnieft będzie zarządzała dwoma morskimi
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze