Basket 90 w 1/16 Pucharu Europy

Dodano: 22/12/2017 - numer 1909 - 22.12.2017
Koszykarki Basketu 90 awansowały do 1/16 finału Pucharu Europy. W pierwszym meczu gdynianki przegrały co prawda na wyjeździe z Umeå Udominate 67:71, ale w rewanżu we własnej hali wysoko pokonały szwedzki zespół 77:59. Początek spotkania nie układał się po myśli gospodyń, które w 19. minucie przegrywały już różnicą 11 pkt – 24:35. W drugiej połowie podopieczne trenera Gundarsa Vētry wypadły zdecydowanie lepiej i zdeklasowały rywalki. Łotewski szkoleniowiec postawił wszystko na jedną kartę i przy kontuzji Anny Makurat grał właściwie jedną zagraniczną piątką.  W 24. minucie gdynianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie – było wówczas 39:37. W 37. minucie losy pucharowej rywalizacji zostały rozstrzygnięte, gospodynie wygrywały wtedy 74:55. Najwięcej punktów zdobyły dla nich Kahleah