Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Porażka w Rzymie

Dodano: 16/09/2020 - Numer 2737 - 16.09.2020

Iga Świątek przegrała z kwalifikantką Holenderką Arantksą Rus 6:7 (5–7), 3:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA rangi Premier 5 w Rzymie. Był to pierwszy w tym roku oficjalny mecz 19-letniej polskiej tenisistki na kortach ziemnych. W pierwszym, bardzo wyrównanym secie, obie zawodniczki miały problemy z utrzymaniem własnego podania. O losach zadecydował tie-break, w którym lepsza okazała się 71. tenisistka rankingu WTA Rus, która dotychczas największy sukces na korcie odniosła jako nastolatka. Wygrała w juniorskim Australian Open.

Zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania dodało pewności siebie Holenderce. Świątek dużo piłek wyrzucała w aut i nie miała skutecznego returnu. Pierwsze piłki meczowe były już przy stanie 2:5, ale Polka wyszła z opresji i dostała jeszcze

     

72%
pozostało do przeczytania: 28%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze