Wygrana po tie-breaku

Trzeba wierzyć do końca. Udowodnili to siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa, którzy choć przegrywali 0:2 w wyjazdowym meczu z Cuprum Lubin, ostatecznie wygrali po pięciu setach. MVP spotkania został Artur Szalpuk. Początek pierwszego seta był wyrównany. Przewaga gospodarzy zaczęła się zarysowywać w momencie, gdy w polu serwisowym stanął Kolumbijczyk Jimenez. Gracze ze stolicy zaczęli jednak odrabiać straty. Przewaga Cuprum stopniała do 1 pkt (14:13). Wydawało się, że ekipa trenera Anastasiego pójdzie za ciosem, ale wówczas inicjatywę przejęli gospodarze. Zdobyli trzy oczka z rzędu (17:13) i znów kontrolowali przebieg meczu. W końcówce nie dali już sobie odebrać wygranej. Druga partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości,