Lubinianie z punktem

W swoim jubileuszowym tysięcznym spotkaniu w ekstraklasie Zagłębie Lubin zremisowało na swoim boisku z Cracovią 1:1. Bramkę na wagę remisu strzelił w 67. minucie Lorenco Šimić. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Po kwadransie gry, kiedy oba zespoły grały bardzo ostrożnie, spotkanie się ożywiło, coś zaczęło się dziać pod jedną i drugą bramką, ale dogodnych sytuacji nadal brakowało. Optyczną przewagę miało Zagłębie, ale nie przekładało się to na większą liczbę okazji bramkowych. Najbliższy trafienia dla lubinian do przerwy był bardzo aktywny Saša Živec, a ze strony gości groźnie głową strzelał Pelle van Amersfoort. Po przerwie już pierwsza akcja przyniosła gola. Po rzucie z autu piłka trafiła do Marcosa Álvareza, a ten spod