Centymetry od medalu

Dodano: 29/09/2020 - Numer 2748 - 29.09.2020

Francuz Julian Alaphilippe zdobył we włoskiej Imoli tytuł mistrza świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Michał Kwiatkowski był bardzo blisko medalu, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce. Minimalnie wyprzedził go Szwajcar Marc Hirschi.

Alaphilippe zaatakował 12 km przed metą, na ostatnim podjeździe na Cima Gallisterna. Na mecie uzyskał 24 s przewagi nad grupką pięciu kolarzy, którzy walczyli o pozostałe dwa medale. Srebro wywalczył Belg Wout van Aert, a brąz – Hirschi.

Dla Kwiatkowskiego to drugi najlepszy start w karierze w mistrzostwach świata. W 2014 r. w hiszpańskiej Ponferradzie sięgnął po złoty medal.

W Imoli kolarze rywalizowali na wymagającej rundzie długości 28,8 km z dwoma podjazdami: