Raków sensacyjnym liderem

Dodano: 05/10/2020 - Numer 2753 - 05.10.2020

PKO EKSTRAKLASA \ Legia Warszawa nie miała szansy na rehabilitację po odpadnięciu z europejskich pucharów. Mecz mistrzów Polski z Wartą Poznań został przełożony ze względu na koronawirusa w zespole z Wielkopolski. Najciekawiej było więc w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało 2:1 Górnika Zabrze. Zespół ze Śląska stracił pozycję lidera tabeli na rzecz Rakowa Częstochowa.

Piłkarze Górnika Zabrze po pierwszej porażce w sezonie stracili pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy. Liderem, dzięki lepszej różnicy bramek, został Raków Częstochowa.

Rozstrzygające w spotkaniu w Lubinie okazały się końcowe minuty pierwszej połowy. Najpierw Martina Chudego pokonał Saša Živec. Słoweniec strzelił w tzw. krótki róg, piłka odbiła się od słupka, a następnie od nogi dość nieporadnie