Nowa królowa światowych kortów

ROLAND GARROS \ Iga Świątek pokonała Nadię Podoroską i w sobotę zagra w finale wielkoszlemowego turnieju French Open

Godzinę i dziesięć minut. Tyle trwa średnio mecz Igi Świątek na tegorocznym Rolandzie Garrosie. Tyle trwał też półfinał z Argentynką Nadią Podoroską. 19-latka zmiotła z kortu kolejną rywalkę, wygrywając 6:2, 6:1. Do tej pory Polka w paryskim finale grała tylko raz – w 1939 r. Była to Jadwiga Jędrzejowska. Młodziutka Polka, już podczas ćwierćfinałów najmłodsza z zawodniczek, które zostały w grze na paryskich kortach, do finału doszła w wielkim stylu. Świątek wygrała już sześć meczów bez straty seta! Siódmy mecz czeka ją w sobotę, kiedy to zmierzy się z lepszą z pary Sofia Kenin–Petra Kvitova (mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania „Codziennej”). Świątek była wielką faworytką swojego półfinału. Podoroska, żeby zagrać w