Fundamenty są bardzo mocne

LIGA NARODÓW \ Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 i została liderem swojej grupy

Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 (2:0) w meczu piłkarskiej Ligi Narodów we Wrocławiu. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a jedną Karol Linetty. Goście od 15. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Anela Ahmedhodžicia. Biało-Czerwoni zostali liderami grupy A1 Ligi Narodów, punkt przed Włochami i dwa przed Holendrami. Bohaterem meczu był strzelec dwóch goli Robert Lewandowski, ale nie byłoby tych bramek bez świetnej gry jego partnerów, przede wszystkim środkowych pomocników Mateusza Klicha, Jacka Góralskiego i strzelca trzeciego gola Karola Linettego. – Czuliśmy się bardzo pewnie, ale są elementy do poprawy – przyznał kapitan reprezentacji. – W pierwszej połowie wywieraliśmy bardzo dużą presję na Bośniakach, widać było, że chcemy grać do przodu i zdobywać