Ważna wygrana Isi

numer 1921 - 10.01.2018Sport

Długo musieliśmy na to czekać. Agnieszka Radwańska wygrała w pierwszej rundzie turnieju WTA w Sydney z broniącą tytułu Johanną Kontą 6:3, 7:5. – Jestem bardzo szczęśliwa, że rozegrałam taki dobry mecz przed Australian Open – przyznała Radwańska. To istotne zwycięstwo, bo Brytyjka zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce rankingu WTA.

W poniedziałkowym zestawieniu najlepszych tenisistek świata 26-letnia zawodniczka zajmuje dziewiąte miejsce. Radwańska po słabszym poprzednim sezonie plasuje się pod koniec trzeciej dziesiątki. Celem krakowianki w nadchodzących tygodniach jest mozolna odbudowa rankingu. Nie da się tego zrobić lepiej niż przez wygrywanie z wyżej rozstawionymi zawodniczkami.

Start w Sydney to dla Agnieszki drugi występ w tym roku. Poprzedni turniej w Auckland krakowianka zakończyła na ćwierćfinale, co było osiągnięciem poniżej oczekiwań. Zawody na antypodach były dużo słabiej obsadzone, do tego Isia musiała uznać wyższość zawodniczki z drugiej setki rankingu – Amerykanki Sachii Vickery. Polka przegrała wtedy gładko w dwóch setach po 2:6. 

Johanna Konta też miała swoje problemy. Z powodu problemów z biodrem musiała oddać mecz z Jeliną Switoliną przy stanie 1:6, 7:6 (8-6), 3:2 dla Ukrainki na turnieju w Brisbane. Wczorajsza rywalka Radwańskiej za wszelką cenę chciała jednak wystąpić w Sydney, bo choć reprezentuje Wielką Brytanię, urodziła się właśnie w tym mieściezawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się