Ślęza wykonała zadanie

Wrocławskie koszykarki pokonały u siebie młode zawodniczki GTK Arki Gdynia 79:57 (21:18, 16:10, 27:13, 15:16) w ramach 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Ślęza plasuje się w środku tabeli.

To miała być zaledwie przebieżka dla utytułowanych wrocławianek. Jak się jednak okazało, młode zawodniczki z Pomorza nie zamierzały tanio sprzedać skóry. Gdynianki dobrze weszły w mecz, zaczynając od przewagi 5:2. Pierwsza kwarta była niezwykle zacięta, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Gospodynie po 12 minutach prowadziły 21:18.

Prawdziwa dominacja Ślęzy zaczęła się jednak dopiero w drugiej kwarcie. Podopieczne Arkadiusza Rusina wreszcie grały z większą skutecznością, trafiając rzuty z półdystansu.