Sport

szachy Pierwszy medalista szachowy Maksymilian Janeczek zdobył dla Lubina pierwszy w historii medal szachowych mistrzostw Polski. Osiągnięcie jest tym większe, że ma zaledwie 7 lat. Młody szachista zaczął rywalizację w kategorii wiekowej do 8 lat. Tam zajął 20. miejsce. W swojej kategorii wiekowej poradził sobie jeszcze lepiej, bo spośród niespełna 40 dzieci z całego kraju uplasował się na najniższym szczeblu podium. Wygrał sześć pojedynków, dwa zremisował, a przegrał zaledwie jeden. Na co dzień jest zawodnikiem Klubu Szachowego „Miedź” Legnica. Młodemu zawodnikowi życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu Dolnego Śląska.  kolarstwo Małecki niemal na podium Zabrakło centymetrów, by jeżdżący w barwach CCC Team Kamil Małecki